ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ បាននឹងកំពុងធ្វើការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយកសិករក្នុងស្រុក ដើម្បីផលិតអង្ករដែលមានគុណភាពខ្ពស់ស្របតាមស្តង់ដារអន្តរជាតិ។
ការនាំចេញអង្ករទៅកាន់រដ្ឋ New Caledonia ឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការពង្រីកទីផ្សាររបស់ខ្លួន និងការលើកកម្ពស់ឧស្សាហកម្មអង្កររបស់កម្ពុជាលើ​ឆាក​អន្តរជាតិ​។ សម្រាប់ឆមាសទីមួយនៃឆ្នាំ 2024 ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ បាននាំចេញអង្ករក្រអូបជិត 100 កុងតឺន័រទៅកាន់កោះថ្មីនេះ ហើយគ្រោងនឹងដឹកជញ្ជូន 100 កុងតឺន័រទៀត ប្រសិនបើមិនមានការរំខានពីភាពចលាចលសង្គមនៅក្នុងរដ្ឋ New Caledonia។ ភាពជោគជ័យ ក្នុងការនាំចេញអង្ករទៅកាន់ New Caledonia គឺជាសក្ខីភាពមួយចំពោះការខិតខំប្រឹងប្រែង និងការលះបង់ក៏ដូចជាទំនាក់ទំនងដ៏រឹងមាំរបស់ខ្លួនជាមួយកសិករ និងដៃគូ។ ផលិតផលរបស់ក្រុមហ៊ុនត្រូវបានទទួល​ស្វាគមន៍​យ៉ាងល្អនៅលើទីផ្សារ ហើយសង្ឃឹមថានឹងមានការ​នាំ​អង្ករ​ចេញ​បន្ត​បន្ទាប់​ទៀត​នៅ​ពេលអនាគត។ តាមរយៈការនាំចេញអង្ករទៅកាន់ New Caledonia ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ មិនត្រឹមតែរួមចំណែកដល់ការរីកលូតលាស់នៃឧស្សាហកម្មអង្កររបស់កម្ពុជាប៉ុណ្ណោះទេ ក៏បានបង្ហាញពីសក្តានុពលកសិកម្មរបស់ប្រទេស​កម្ពុជា​ទៅកាន់ពិភពលោកផងដែរ។ សមិទ្ធិផលនេះគូសបញ្ជាក់ពីជំហររបស់ក្រុមហ៊ុន​ […]
កម្មវិធី​អបអរសាទរបើកការដ្ឋានសាងសង់ព្រែកជីកហ្វូណនតេជោ
ព្រឹកថ្ងៃទី៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឡាយសែ​ ស្ថាបនិករោងម៉ាស៊ីន​កិន​ស្រូវ​ឡាយ​សែ​ និង​ ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ ព្រម​ទាំង​ថ្នាក់​ដឹកនាំ​និងបុគ្គលិក​ទាំងអស់​ បាន​ប្រារព្ធកម្មវិធី​អបអរសាទរបើកការដ្ឋានសាងសង់ព្រែកជីកហ្វូណនតេជោ ដែលជាគម្រោងប្រវត្តិសាស្រ្ត សម្រាប់ផលប្រយោជន៍ជាតិ និងប្រជាជនកម្ពុជា។ https://web.facebook.com/share/v/18YwSedGqh/
ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ ព្រម​ទាំង​ថ្នាក់​ដឹកនាំ​និងបុគ្គលិក​ទាំងអស់​ សូមគោរពជូនពរ និងអបអរសាទរ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែនប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រន​ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសខួបចម្រើនជន្មាយុនៅ ថ្ងៃ ចន្ទ ទី ៥ ខែ សីហា ដែលជាថ្ងៃប្រវត្តិសាស្ត្រនៃការបើកការដ្ឋានសាងសង់ “ព្រែកជីកហ្វូណនតេជោ” សូមគោរពជូនពរពីខ្ញុំបាទ​ ឧកញ៉ា​ឡាយ ឈុនហួ​ ព្រមទាំង​គ្រួសារ​ ឯកឧត្តម​ឡាយ​ឈុនហាំង​ ​ព្រមទាំង​គ្រួសារ​ លោក​លីលាង​ ព្រមទាំង​គ្រួសារ​ និង​ ថ្នាក់ដឹកនាំ បុគ្គលិកទាំងអស់នៃក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)
ក្រោម​អធិបតីភាព​របស់​ឯកឧត្តម​អគ្គរដ្ឋទូត​ Santo Darmosumarto ស្ថានទូត​ឥណ្ឌូណេស៊ី​ប្រចាំនៅភ្នំពេញ​។ បានរៀបចំការ​ជំនួប​រវាង​ក្រុមហ៊ុន​Bulog អ្នក​នាំ​ចូល​អង្ករ​នៅ​ប្រទេស​ឥណ្ឌូណេស៊ី​ ជា​មួយ​សហព័ន្ធ​ស្រូវ​អង្ករ​កម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន​ ហ្គ្រីនត្រេដ​ ​ និង​ក្រុមហ៊ុន​នាំ​អង្ករ​ចេញ​ធំ​ៗនៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជានៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៣ខែកក្កដា​ឆ្នាំ​២០២៤កន្លង​ទៅនេះ​។ សូម​ថ្លែង​អំណរគុណ​ដល់​ឯកឧត្តម​អគ្គរដ្ឋទូត​ ជូនពរ​អោយ​ឯកឧត្តម​ ប្រកបដោយ​សេចក្ដី​សុខ​ សុភមង្គល​និងសុភាព​ល្អ​ គ្រប់​ក្រុម​គ្រួសារ​។
ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ ព្រម​ទាំង​ថ្នាក់​ដឹកនាំ​និងបុគ្គលិក​ទាំងអស់សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងចំពោះសារពិសេសរបស់ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៅថ្ងៃទី ២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០២៤នេះ។
ឧកញ៉ា​ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ ​ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ បាន​ចូលរួម​ យុទ្ធនាការដាំកូនឈើចំនួន ១ ៥០០ ដើម ក្រោមប្រធានបទ «កូនឈើមួយ ក្តីស្រឡាញ់មួយ»​ ។ដែល​យុទ្ធនាការ​នោះ​ដឹកនាំដោយ​ ឯកឧត្ដម​ បណ្ឌិត កៅ ថាច ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុក អគ្គនាយកធនាគារអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និងកសិកម្ម (ARDB)​ និង​កិច្ចសហការសម្របសម្រួលរៀបចំរបស់ ស.ស.យ.ក និងរដ្ឋបាលស្រុកខ្សាច់កណ្ដាល។ ដោយមានការចូលរួមពី បុគ្គលិកនៃធនាគារ ARDB, ប្អូនៗយុវជន, តំណាងលោក ចេង ឌីណា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលស្រុកខ្សាច់កណ្ដាល, ក្រុមប្រឹក្សាស្រុក, មន្រ្តីសាលាស្រុក, កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំង៣អង្គភាព, មេភូមិ មេឃុំ ស្មៀន ទាំង១២ឃុំ, ប្រជាការពារ, កាយរិទ្ធ, […]
សូមគោរពអបអរ​សាទរ​ដល់​ ឧកញ៉ា​ឡាយ ឈុនហួ ក្នុងឱកាសព្រះមហាក្សត្រ ត្រាស់បង្គាប់ផ្តល់គោរមងារជា «ឧកញ៉ា»
សូមគោរពអបអរ​សាទរ​ដល់​ ឧកញ៉ា​ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ ​ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ ក្នុងឱកាសព្រះមហាក្សត្រ ត្រាស់បង្គាប់ផ្តល់គោរមងារជា «ឧកញ៉ា»ព្រះរាជទានត្រាស់បង្គាប់ផ្តល់គោរមងារ «ឧកញ៉ា» នេះ ជាសក្ខីភាពឆ្លុះបង្ហាញអំពី កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង ទាំងកម្លាំងកាយ និងចិត្ត ដោយមិនខ្លាចនឿយហត់របស់ឧកញ៉ា ក្នុងបុព្វហេតុដើម្បីជួយសង្គមជាតិ និង ចូលរួមចំណែក ដល់ការអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចប្រទេសជាតិ ឱ្យកាន់តែរីកចម្រើន។ សូម​ប្រសិទ្ធ​ពរជ័យ​សិរីមងង្គល​និង​ កិត្តិយសដ៏ឧត្តុង្គឧត្តមសម្រាប់ឧកញ៉ា ឡាយ ឈុនហួ និងក្រុមគ្រួសារ​ ជួប​តែ​សេចក្ដី​សុខ​សុភមង្គល​និងសុភាព​ល្អ​ និង​ជោគជ័យ​ការងារ​គ្រប់​ភារកិច្ច​៕
ដោយមានការអនុញ្ញាតដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម សានតូ ដាម៉ូស៊ូម៉ាតូ ឯកអគ្គរាជទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាព នៃសាធារណៈរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី ប្រចាំនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឯកឧត្តមបណ្ឌិត កៅ ថាច ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុកជា អគ្គនាយកធនាគារអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និងកសិកម្ម (ធ.អ.ជ.ក.) បានដឹកនាំសហការី និងតំណាងក្រុមហ៊ុនស៊ីធី រ៉ាយស៍ អ៊ីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី ចូលសំដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅស្ថានទូតសាធារណៈរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី
ព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ដប់បីរោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.ពីរពាន់ប្រាំរយហុកសិបប្រាំបី ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ វេលាម៉ោង ១០ ព្រឹក កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាបានផ្តោតលើ៖ ការជំរុញការនាំចេញអង្ករ និងការនាំចេញផលិតផលកសិកម្មផ្សេងៗ ទៅកាន់សាធារណៈរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការគម្រោងហិរញ្ញប្បទានបៃតង។ នា
លោក ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលក្រុមហ៊ុនសុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផតខូអិលធីឌី ជាក្រុមហ៊ុននាំចេញអង្ករដ៏ធំលំដាប់លេខ១របស់ប្រទេសកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹង ចំពោះការអនុវត្តគម្រោងព្រែកជីកហ្វូណន-តេជោ ដែលជាព្រែកជីក ប្រវត្តិសាស្ត្រលើកទី១នៅកម្ពុជា ដែលជាគំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន អតីតនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធាន ព្រឹទ្ធសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ហើយបច្ចុប្បន្នសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានបន្តស្នាដៃ និងជំរុញបន្ថែមក្នុងការអភិវឌ្ឍគម្រោង ព្រែកជីកហ្វូណន-តេជោ ឲ្យសម្រេចបាននាពេលអនាគត។
ការអបអរ​សាទរ​ខួប ៧៣ ឆ្នាំ​ នៃថ្ងៃបង្កើតគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ ព្រម​ទាំង​ថ្នាក់​ដឹកនាំ​និងបុគ្គលិក​ទាំងអស់ សូម​សម្ដែង​នូវ​ការ​អបអរ​សាទរ​ខួបអនុស្សាវរីយ៏លេីកទី៧៣​នៃថ្ងៃ​បង្កើត​គណបក្សប្រជាជន​កម្ពុជា​។ ២៨មិថុនា​ឆ្នាំ​២០២៤
ថ្វាយព្រះពរ​សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនីនាថ សីហនុ ក្នុងឱកាសព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនព្រះជន្ម ៨៨
លោក​ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ ​ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ ព្រម​ទាំង​ថ្នាក់​ដឹកនាំ​ និងបុគ្គលិក​ទាំងអស់​សូម​សូមថ្វាយព្រះពរ សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនីនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ កម្ពុជា​ ក្នុងឱកាសនៃ ព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនព្រះជន្ម ៨៨​ យាង​ចូល​៨៩ ព្រះ​វស្សា​ សូមព្រះអង្គទ្រង់ប្រកបដោយព្រះរាជបញ្ញាញាណភ្លឺថ្លា ព្រះកាយពលសិរីវឌ្ឍនា ព្រះរាជសុខភាពល្អបរិបូណ៍ និងព្រះជន្មាយុយឺនយូរជាងរយព្រះវស្សា ចាកផុតព្រះរោគាព្យាធិនានា ដើម្បីគង់ប្រថាប់ជាម្លប់ដ៏ត្រជាក់ដល់រាស្រ្ត និងសូមសមប្រកបដោយពុទ្ធពរ និងពរទាំងប្រាំប្រការ គឺ​ អាយុ វណ្ណៈ សុខៈ ពលៈ និងបដិភាណៈ កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។
លោក​ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ ​ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ បាន​ដឹកនាំ​សហការី​របស់​លោក​ ចូលរួម​ការ​តាំង​ពិព័រណ៍​ អង្ករ​ និងគ្រាប់​ធញ្ញជាតិ​ លេីកទី17th នៅ​ខេត្ត​ក្វាងចូវ​ប្រទេសចិនពី​ ថ្ងៃ១៤ដល់​១៦​ខែមិថុនាឆ្នាំ​២០២៤។ គោល​បំណង​ដើម្បី​ពង្រឹង​សមត្ថភាព​បន្ថែម​ទីផ្សារ​អន្តរជាតិ​ថ្មី​ៗ​ និង​ទំនាក់ទំនង​រវាង​ភាគី​ចិន​និងកម្ពុជា​ លោកបាន​សង្កត់​ធ្ងន់​ទៅលេីបង្កេីន​សក្តានុពល​បញ្ញា​ទិញ​អង្ករ​ពី​កម្ពុជា​ក្នុង​រដូវកាល​ការ​ប្រមូល​ផលថ្មី​នា​រដូវ​កាល​ច្រូតកាត់​ខាង​មុខ​នេះ​២០២៤
លោក​ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) បានចូល​ រួម​ក្នុង​ការ​​សម្ដែង​គួរសម​ និង​ពិភាក្សា​ការងារ​ របស់លោក Patrick Murphy អនុប្រធានប្រតិបត្តិទទួលបន្ទុកផ្នែកបញ្ជាទិញអង្ករ និងគ្រាប់ធញ្ញជាតិ នៃក្រុមហ៊ុន Otis McAllister, Inc ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ដោយ​ លោកជំទាវ ចម និម្មល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម នៅសណ្ឋាគារ រ៉ាហ្វិល ឡឺ រ៉ូយ៉ាល់​ កាលពី ថ្ងៃចន្ទ ១២រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤
ឯកឧត្ដម ឡាយ ឈុនហាំង និងក្រុមហ៊ុន City Rice Import Export Co., Ltd ទទួលសួរសុខទុក្ខ និងអបអរសាទរ បុគ្គលិកស្រីម្នាក់​ដែល​ទេីប​តែ​ឆ្លង​ទន្លេ​រួច
ដោយទទួលបាន​ក្តី​បារម្ភ​ និងយក​ចិត្ត​ទុកដាក់​ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្ដម​ឡាយ​ ឈុនហាំង​ នាយក​ចាត់ការទូទៅ​ ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ ចុះសួរសុខទុក្ខ​បុគ្គលិក​ស្រី​ម្នាក់​ដែល​ទេីប​តែ​ឆ្លង​ទន្លេ​រួចនិង​ពាំនាំ​នូវ​អង្ករ​ ទឹក​ដោះ​ឆៅ​និង​ ថវិកា​មួយ​ចំនួន​ ​ថ្ងៃ​ទី​២៨​ខែ​ឧសភា​ឆ្នាំ​២០២៤
លោក​ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ សុីធីរ៉ាយស៍​ អុីមផត​ អិចផត​ ខូ​ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd)​ បានចូលរួម​សិក្ខាសាលាស្តីពីការនាំចេញផលិតផលកម្ពុជាទៅកាន់ទីផ្សារអន្តរជាតិតាមរយៈ Alibaba.com ក្រោមអធិបតីភាពលោកជំទាវរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងពាណិជ្ជកម្មនៅ​ ថ្ងៃទី​២៧ខែឧសភា​ឆ្នាំ​២០២៤។