ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំនិងបុគ្គលិកទាំងអស់សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងចំពោះសារពិសេសរបស់ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៅថ្ងៃទី ២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០២៤នេះ។
ឧកញ៉ា ឡាយ ឈុនហួ ចូលរួមយុទ្ធនាការដាំឈើ ១ ៥០០ ដើម សម្រាប់ការពារបរិស្ថាន
ឧកញ៉ាឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ បានចូលរួម យុទ្ធនាការដាំកូនឈើចំនួន ១ ៥០០ ដើម ក្រោមប្រធានបទ «កូនឈើមួយ ក្តីស្រឡាញ់មួយ» ។ដែលយុទ្ធនាការនោះដឹកនាំដោយ ឯកឧត្ដម បណ្ឌិត កៅ ថាច ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុក អគ្គនាយកធនាគារអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និងកសិកម្ម (ARDB) និងកិច្ចសហការសម្របសម្រួលរៀបចំរបស់ ស.ស.យ.ក និងរដ្ឋបាលស្រុកខ្សាច់កណ្ដាល។ ដោយមានការចូលរួមពី បុគ្គលិកនៃធនាគារ ARDB, ប្អូនៗយុវជន, តំណាងលោក ចេង ឌីណា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលស្រុកខ្សាច់កណ្ដាល, ក្រុមប្រឹក្សាស្រុក, មន្រ្តីសាលាស្រុក, កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំង៣អង្គភាព, មេភូមិ មេឃុំ ស្មៀន ទាំង១២ឃុំ, ប្រជាការពារ, កាយរិទ្ធ, […]
សូមគោរពអបអរសាទរដល់ ឧកញ៉ាឡាយ ឈុនហួ ក្នុងឱកាសព្រះមហាក្សត្រ ត្រាស់បង្គាប់ផ្តល់គោរមងារជា «ឧកញ៉ា»
សូមគោរពអបអរសាទរដល់ ឧកញ៉ាឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) ក្នុងឱកាសព្រះមហាក្សត្រ ត្រាស់បង្គាប់ផ្តល់គោរមងារជា «ឧកញ៉ា»ព្រះរាជទានត្រាស់បង្គាប់ផ្តល់គោរមងារ «ឧកញ៉ា» នេះ ជាសក្ខីភាពឆ្លុះបង្ហាញអំពី កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង ទាំងកម្លាំងកាយ និងចិត្ត ដោយមិនខ្លាចនឿយហត់របស់ឧកញ៉ា ក្នុងបុព្វហេតុដើម្បីជួយសង្គមជាតិ និង ចូលរួមចំណែក ដល់ការអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចប្រទេសជាតិ ឱ្យកាន់តែរីកចម្រើន។ សូមប្រសិទ្ធពរជ័យសិរីមងង្គលនិង កិត្តិយសដ៏ឧត្តុង្គឧត្តមសម្រាប់ឧកញ៉ា ឡាយ ឈុនហួ និងក្រុមគ្រួសារ ជួបតែសេចក្ដីសុខសុភមង្គលនិងសុភាពល្អ និងជោគជ័យការងារគ្រប់ភារកិច្ច៕
ដោយមានការអនុញ្ញាតដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម សានតូ ដាម៉ូស៊ូម៉ាតូ ឯកអគ្គរាជទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាព នៃសាធារណៈរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី ប្រចាំនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឯកឧត្តមបណ្ឌិត កៅ ថាច ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុកជា អគ្គនាយកធនាគារអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និងកសិកម្ម (ធ.អ.ជ.ក.) បានដឹកនាំសហការី និងតំណាងក្រុមហ៊ុនស៊ីធី រ៉ាយស៍ អ៊ីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី ចូលសំដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅស្ថានទូតសាធារណៈរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី
ព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ដប់បីរោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.ពីរពាន់ប្រាំរយហុកសិបប្រាំបី ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ វេលាម៉ោង ១០ ព្រឹក កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាបានផ្តោតលើ៖ ការជំរុញការនាំចេញអង្ករ និងការនាំចេញផលិតផលកសិកម្មផ្សេងៗ ទៅកាន់សាធារណៈរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការគម្រោងហិរញ្ញប្បទានបៃតង។ នា
លោក ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល City Rice Co., Ltd សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងចំពោះគម្រោងព្រែកជីកហ្វូណន-តេជោ និងការអភិវឌ្ឍនាពេលអនាគត
លោក ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលក្រុមហ៊ុនសុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផតខូអិលធីឌី ជាក្រុមហ៊ុននាំចេញអង្ករដ៏ធំលំដាប់លេខ១របស់ប្រទេសកម្ពុជា សូមប្រកាសគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹង ចំពោះការអនុវត្តគម្រោងព្រែកជីកហ្វូណន-តេជោ ដែលជាព្រែកជីក ប្រវត្តិសាស្ត្រលើកទី១នៅកម្ពុជា ដែលជាគំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន អតីតនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធាន ព្រឹទ្ធសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ហើយបច្ចុប្បន្នសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានបន្តស្នាដៃ និងជំរុញបន្ថែមក្នុងការអភិវឌ្ឍគម្រោង ព្រែកជីកហ្វូណន-តេជោ ឲ្យសម្រេចបាននាពេលអនាគត។
ការអបអរសាទរខួប ៧៣ ឆ្នាំ នៃថ្ងៃបង្កើតគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំនិងបុគ្គលិកទាំងអស់ សូមសម្ដែងនូវការអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៏លេីកទី៧៣នៃថ្ងៃបង្កើតគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា។ ២៨មិថុនាឆ្នាំ២០២៤
ថ្វាយព្រះពរសម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនីនាថ សីហនុ ក្នុងឱកាសព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនព្រះជន្ម ៨៨
លោកឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ និងបុគ្គលិកទាំងអស់សូមសូមថ្វាយព្រះពរ សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី នរោត្តម មុនីនាថ សីហនុ ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ កម្ពុជា ក្នុងឱកាសនៃ ព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនព្រះជន្ម ៨៨ យាងចូល៨៩ ព្រះវស្សា សូមព្រះអង្គទ្រង់ប្រកបដោយព្រះរាជបញ្ញាញាណភ្លឺថ្លា ព្រះកាយពលសិរីវឌ្ឍនា ព្រះរាជសុខភាពល្អបរិបូណ៍ និងព្រះជន្មាយុយឺនយូរជាងរយព្រះវស្សា ចាកផុតព្រះរោគាព្យាធិនានា ដើម្បីគង់ប្រថាប់ជាម្លប់ដ៏ត្រជាក់ដល់រាស្រ្ត និងសូមសមប្រកបដោយពុទ្ធពរ និងពរទាំងប្រាំប្រការ គឺ អាយុ វណ្ណៈ សុខៈ ពលៈ និងបដិភាណៈ កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។
ការចូលរួមពិព័រណ៍អង្ករ និងគ្រាប់ធញ្ញជាតិ លើកទី 17 នៅខេត្តក្វាងចូវ ប្រទេសចិន ដោយលោកឡាយ ឈុនហួ
លោកឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) បានដឹកនាំសហការីរបស់លោក ចូលរួមការតាំងពិព័រណ៍ អង្ករ និងគ្រាប់ធញ្ញជាតិ លេីកទី17th នៅខេត្តក្វាងចូវប្រទេសចិនពី ថ្ងៃ១៤ដល់១៦ខែមិថុនាឆ្នាំ២០២៤។ គោលបំណងដើម្បីពង្រឹងសមត្ថភាពបន្ថែមទីផ្សារអន្តរជាតិថ្មីៗ និងទំនាក់ទំនងរវាងភាគីចិននិងកម្ពុជា លោកបានសង្កត់ធ្ងន់ទៅលេីបង្កេីនសក្តានុពលបញ្ញាទិញអង្ករពីកម្ពុជាក្នុងរដូវកាលការប្រមូលផលថ្មីនារដូវកាលច្រូតកាត់ខាងមុខនេះ២០២៤
លោក ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល City Rice Co., Ltd ចូលរួមក្នុងការសម្ដែងគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយលោក Patrick Murphy អនុប្រធាន Otis McAllister, Inc
លោកឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល របស់ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) បានចូល រួមក្នុងការសម្ដែងគួរសម និងពិភាក្សាការងារ របស់លោក Patrick Murphy អនុប្រធានប្រតិបត្តិទទួលបន្ទុកផ្នែកបញ្ជាទិញអង្ករ និងគ្រាប់ធញ្ញជាតិ នៃក្រុមហ៊ុន Otis McAllister, Inc ដែលបានអនុញ្ញាតដោយ លោកជំទាវ ចម និម្មល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម នៅសណ្ឋាគារ រ៉ាហ្វិល ឡឺ រ៉ូយ៉ាល់ កាលពី ថ្ងៃចន្ទ ១២រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤
ឯកឧត្ដម ឡាយ ឈុនហាំង និងក្រុមហ៊ុន City Rice Import Export Co., Ltd ទទួលសួរសុខទុក្ខ និងអបអរសាទរ បុគ្គលិកស្រីម្នាក់ដែលទេីបតែឆ្លងទន្លេរួច
ដោយទទួលបានក្តីបារម្ភ និងយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្ដមឡាយ ឈុនហាំង នាយកចាត់ការទូទៅ ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) ចុះសួរសុខទុក្ខបុគ្គលិកស្រីម្នាក់ដែលទេីបតែឆ្លងទន្លេរួចនិងពាំនាំនូវអង្ករ ទឹកដោះឆៅនិង ថវិកាមួយចំនួន ថ្ងៃទី២៨ខែឧសភាឆ្នាំ២០២៤
លោក ឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល City Rice Import Export Co., Ltd ចូលរួមសិក្ខាសាលានាំចេញផលិតផលកម្ពុជាតាមរយៈ Alibaba.com
លោកឡាយ ឈុនហួ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល របស់ក្រុមហ៊ុន សុីធីរ៉ាយស៍ អុីមផត អិចផត ខូ អិលធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd) បានចូលរួមសិក្ខាសាលាស្តីពីការនាំចេញផលិតផលកម្ពុជាទៅកាន់ទីផ្សារអន្តរជាតិតាមរយៈ Alibaba.com ក្រោមអធិបតីភាពលោកជំទាវរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងពាណិជ្ជកម្មនៅ ថ្ងៃទី២៧ខែឧសភាឆ្នាំ២០២៤។
លោក ឡាយ ឈុនហួ និង ឯកឧត្ដម ឡាយ ឈុនហាំង ចូលរួមកិច្ចប្រជុំប្រចាំឆ្នាំលើកទី ៤៧ របស់សមាគមគ្រឹស្ថានហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍក្នុងតំបន់អាស៊ី និងប៉ាស៊ីហ្វិក